Afdelinger

Klubben skabes af de mennesker, som er aktive.
Nedenfor kan du se kontaktoplysninger på de personer, som leder de forskellige aktivteter.

Billede Navn Hverv E-mail Telefon Mobil
Ernst Madsen Webmaster ernst-madsen@au2consult.dk 47 33 50 10 51 90 75 26
Søren C. Willman Mandagsaftner willman@pc.dk 46 73 26 96 60 66 23 04
Nicolai Larsen Klubhus udlejning nl@nicvin.dk   40 14 20 01

Fotograf på vej

Lone Grundahl

Formand for pigesejlerne

Lone.grundahl@mail.dk

 

 

51 33 14 49

Fotograf på vej Martin Bjørn Christensen Formand for kapsejladsudvalget kapsejlads@jyllingesejlklub.dk   51 67 47 89
Per Tannebæk Formand for Sejlerskolen  sejlerskolen@jyllingesejlklub.dk   21 41 05 48
Rudy Pedersen Sejlerskolen koordinator ru-in@live.dk   26 51 92 97
Hans Henning Hansen Afdelingsleder Kajakafdelingen /
Instruktør
kajak@jyllingesejlklub.dk 36 46 78 44 40 88 78 41
          23 60 53 93
Lars Djernis

Ungdomsafdelingsleder
Jolleafdelingen

ldjernis@gmail.com   29 23 20 11
Billede kommer snart Uwe Bjerre Afdelingsleder Surfafdelingen
Ungdom
uwe.bjerre@gmail.com
  31 79 03 95